O nas

Hotel Coliber to przyjemny obiekt noclegowy, który powstał w lutym 2018 r. Przy jego aranżacji projektant zadbał o zachowanie wysokich standardów i stworzenie atmosfery przytulności. Eleganckie meble, wygodne łóżka, kojąca kolorystyka wnętrz, tworzą idealne warunki do relaksu czy pracy. Do dyspozycji gości oddanych zostało 14 pokoi, tj. 21 miejsc noclegowych.

W związku z planami rozbudowy hotelu, których realizacja powinna rozpocząć się w czwartym kwartale 2018 r., liczba miejsc noclegowych zwiększy się o 100%. Obiekt poza nowymi, komfortowymi pokojami zyska: salę konferencyjną, saunę, salkę do ćwiczeń, przechowalnię bagażu oraz stołówkę z zapleczem kuchennym.

Hotel usytuowany jest w Kłobucku, mieście położonym na pograniczu Wyżyny Wieluńskiej i Obniżenia Krzepickiego. Leży nad rzekami Białą Okszą i, przebiegającą częściowo wzdłuż południowo-wschodniej granicy miasta, Czarną Okszą (Kocinką). Na terenie Kłobucka zlokalizowany jest rezerwat leśny Dębowa Góra oraz rezerwat Zamczysko. Poza wspaniałą przyrodą miasto i okolice oferują również miejsca ważne historycznie oraz te, odwiedzane przez pielgrzymów, m.in.:

To najważniejszy zabytek Kłobucka utrzymany w stylu gotyckim z elementami baroku. Posiada zabytkowe ołtarze, bogato zdobione malowidłami stalle z XVII w., zabytkowe organy i piękną, rokokową ambonę w kształcie łodzi. Po raz pierwszy wybudowany został z kamienia w 1144 r., wielokrotnie trawiony przez pożary i odbudowywany. W XV wieku kościół był siedzibą jednej z największych parafii w Polsce, a jej proboszczem był Jan Długosz – kronikarz dziejów Polski.

Zbiornik retencyjny na rzece Biała Oksza o powierzchni 9,5 h. Akwen i jego otoczenie zostały zagospodarowane jako atrakcyjne miejsce do wypoczynku. Przy zbiorniku znajduje się plaża, molo wyznaczające strefę kąpielową, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Utworzono place zabaw dla dzieci, ogólnodostępny grill, przebieralnie, prysznice i altany widokowe. Na zalewie znajdują się dwie niewielkie wyspy w odległości ok. 100 m od siebie i powierzchni ok. 20 m² każda.

W bezpośredniej okolicy Hotelu znajduje się zabytkowa rezydencja wzniesiona w 1795 r., w stylu neogotyckim. Pałac wybudowany został dla pruskiego ministra Christiana von Haugwitza. Otoczony jest parkiem o powierzchni 4,3 ha. Park ten również jest wpisany do rejestru zabytków.

Miejsce dla smakoszy idei Slow-Food - jest to skansen z tradycyjnym, wiejskim jedzeniem. W chatach o nietypowym wyglądzie i budowie, prezentowane są tradycyjne posiłki, przygotowywane w bardzo prosty sposób. Specjalnością firmy są wyśmienite lody, robione na miejscu. Dodatkową atrakcją jest zwierzyniec z typowo wiejskimi zwierzętami, plac zabaw dla dzieci, estrada czy wieża widokowa.

Najważniejsze centrum pielgrzymkowe katolików w Polsce. Początki sanktuarium sięgają drugiej połowy XIV wieku, kiedy książę Władysław Opolczyk sprowadził z Węgier, w 1382 roku, do Częstochowy paulinów. Już w XV wieku Jasna Góra stała się popularnym miejscem pielgrzymkowym, jednak prawdziwy rozkwit pobożności maryjnej nastąpił w wieku XVII. Najcenniejszym skarbem Jasnej Góry jest Obraz Matki Bożej, zwanej Jasnogórską albo Częstochowską. To właśnie On przyciąga pielgrzymów ze wszystkich stron świata, którzy w modlitwie ofiarowują Matce Bożej swe tajemnice, prośby, zmartwienia i pragnienia...

Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha znajduje się w miejscowości Napoleon, 19 km od hotelu Coliber. Muzeum poświęcone jest Lotnictwu Polskiemu od początków awiacji po czasy obecne, ze szczególnym uwzględnieniem II Wojny Światowej i Bitwy o Anglię. Zbiory i ekspozycja główna dedykowane są w głównej mierze polskim pilotom z okresu Bitwy o Anglię i obejmują mundury, kombinezony, kurtki lotnicze, elementy wyposażenia, dokumentacje bojową, zdjęcia, odznaczenia, rzeczy osobiste pilotów, oraz wiele innych ciekawych pamiątek.

Powstanie Muzeum Kultury Przeworskiej i Izby Pamięci Bitwy pod Mokrą łączy się z dniem 9 maja 1975 roku, kiedy to odsłonięty został pomnik ku czci bohaterów poległych na polach Mokrej 1 września 1939 roku. Podjęto wtedy działania zmierzające do utworzenia miejsca, w którym pamięć o zwycięstwie Wołyńskiej Brygady Kawalerii zostałaby godnie uczczona. I tak, w nowoczesnej formie, utworzono Izbę Pamięci I Tradycji, w której zgromadzono oryginalne eksponaty z pola bitwy, zdjęcia, pamiątki oraz dary od rodzin poległych żołnierzy. Muzeum stale współpracuje z opolskim oddziałem IPN. W roku 2011 zorganizowane zostały m.in. wystawa modeli czołgów, okrętów wojennych oraz samolotów z okresu II Wojny Światowej autorstwa Stefana Gadziny, wystawa motocykla BMW R-71 oraz wystawa autorstwa Jacka Jaśkiewicza zatytułowana „Wolni i solidarni”.

Kłobuck znajduje się zaledwie 16 km od Częstochowy, a hotel Coliber może stanowić doskonałą bazę wypadową do zwiedzenia Częstochowy czy zamków na Szlaku Orlich Gniazd, który jest najbardziej znanym szlakiem turystycznym Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej.

Zapraszamy serdecznie!